Aleksandar Belov - Fan Club i Forum / Александар Белов - Фан клуб и форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми

+22
Happy
Darija
маневска <3 белов
Jelena:)
Maki
Sanjchi
elizabeta
beltina
dea
Viktoria
Gea
даша
ica
goca-ge
Sophie
bikica
caci*alex
anata
lucky
Zora
Anuska
Go Ka
26 posters

Stranica 19 / 26. Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 22 ... 26  Next

Go down

Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми  - Page 19 Empty Re: Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми

Postaj by Jelena:) sub vel 25, 2012 3:34 am

Jelena:)
Jelena:)

Female
Libra Broj postova : 459
Age : 29
Location : Serbia
Registration date : 25.12.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми  - Page 19 Empty Re: Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми

Postaj by Jelena:) sub vel 25, 2012 3:36 am

Jelena:)
Jelena:)

Female
Libra Broj postova : 459
Age : 29
Location : Serbia
Registration date : 25.12.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми  - Page 19 Empty Re: Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми

Postaj by Jelena:) sub vel 25, 2012 3:37 am

Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми  - Page 19 Scaled.php?server=813&filename=clip1d
Jelena:)
Jelena:)

Female
Libra Broj postova : 459
Age : 29
Location : Serbia
Registration date : 25.12.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми  - Page 19 Empty Re: Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми

Postaj by Jelena:) pet oľu 09, 2012 1:25 am

Jelena:)
Jelena:)

Female
Libra Broj postova : 459
Age : 29
Location : Serbia
Registration date : 25.12.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми  - Page 19 Empty Re: Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми

Postaj by Volodovska pet svi 04, 2012 1:52 am

cocktail
Volodovska
Volodovska

Female
Broj postova : 13
Location : Ukraine Kyiv
Registration date : 10.05.2010

[Vrh] Go down

Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми  - Page 19 Empty Re: Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми

Postaj by Гост uto lip 05, 2012 12:27 am

Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми  - Page 19 Abskaleee000
Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми  - Page 19 Abskaleee

Sto ocekuvate po ucestvoto na festivalot ,,Suncane Skale 2012''?
Suncane Skale e definitivno moj omilen festival od regionot. Festivalot sekoe leto se odrzuva vo Herceg Novi - prekrasniot grad na Crna Gora. Iako ovaa godina ke bide moe vtoro ucestvo na ovaj festival , mnogu sum vozbuden. Siguren sum deka mozam da ocekuvam golem nastan, mnogu novi prijatelstva i novo muzicko iskustvo.Za kraj , iskreno se nadevam deka ke go dadam maksimumot od sebe. Glasanjeto i rezultatite mi se pomalku vazni.
Koja e vasata pesna ?
Mojata pesna e ,,Sve je ljepse u dvoje''. Pejam na Srbsko-Hrvatski jazik. Pesnata e mnogu pozitivna, bas za ovaj period so zarazen ritam . Mozam da otkrijam sto se odnesuva do tekstot e avtobiografski.
Dali planirate da ucestvuvate na Evrovizija?
Prijatele, vie razgovarate so najgolemiot fan na Evrovizija,na Makedonskiot izbor za pesna za Evrovizija se obidov dva pati so pesnite ,,Zastani Solzi izbrisi'' i ,,Ostani'' Tuka vo Makedonija lugeto ne razbiraat deka Evrovizija e samo edno ubavo zabavno sou. Velat deka za da odis na Evrovizija mora da postignis golem uspeh vo svojata zemja pa potoa da obezbedis ucestvo na Evrovizija.

dziennik-eurowizyjny.blog.pl

Гост
Gost


[Vrh] Go down

Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми  - Page 19 Empty Re: Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми

Postaj by Гост uto lip 12, 2012 6:52 pm

Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми  - Page 19 Aleksandarbelovab
Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми  - Page 19 Aleksandarbelovab1

Šta očekuješ od učešća na Sunčanim Skalama 2012?
Sunčane skale su moj omiljeni festival u našem regionu! Festival se održava svakog leta u Herceg Novom - prelepom gradu u Crnoj Gori. Iako će ovo biti moje drugo učešće, ponovo sam veoma uzbuđen. Sa sigurnošću mogu da očekujem dobru zabavu, nova muzička prijateljstva i nova iskustva. I na kraju, iskreno se nadam da ću pružiti svoj maksimum. Glasanje i rezultat su manje bitni.
O čemu govori tvoja pesma?
Pesma se zove "Sve je ljepše u dvoje" (ili "Everything is beautiful in a couple"). Pevaću na srpsko-hrvatskom jeziku. Pesma je veoma pozitivna sa laganim letnjim ritmom. Mogu da kažem i da je tekst autobiografski.
Da li bi voleo da učestvuješ na Evroviziji u budućnosti?
Kao što sam rekao, ja sam veliki fan ESC (Evrovizije). Već sam dva puta učestvovao na Makedonskom nacionalnom izboru sa pesmama: Zastani solzi izbriši i Ostani. Nadam se da ću jednog dana biti Makedonski predstavnik kao Marcin Mrozinski. Ljudi u Makedoniji ne shvataju da je to samo dobra zabava i sjajan šou. Poenta je da prvo napraviš veliku karijeru i ostvariš se u svojoj zemlji, a onda je lako učestvovati na Evroviziji.
Aleksandar Belov će 3. jula 2012. godine predstavljati Makedoniju sa pesmom "Sve je ljepše u dvoje" na "Pjesmi Ljeta 2012" u finalu Sunačnih Skala u Herceg Novom, Crna Gora.

http://suncaneskale2012.blogspot.com

Гост
Gost


[Vrh] Go down

Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми  - Page 19 Empty Re: Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми

Postaj by Jelena:) ned lip 17, 2012 5:01 pm

Jelena:)
Jelena:)

Female
Libra Broj postova : 459
Age : 29
Location : Serbia
Registration date : 25.12.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми  - Page 19 Empty Re: Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми

Postaj by KikoFanClub sub srp 07, 2012 11:58 pm

KikoFanClub
KikoFanClub

Broj postova : 5
Location : Macedonia
Registration date : 16.04.2012

http://kikotodoroskifanclub.forummk.com/

[Vrh] Go down

Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми  - Page 19 Empty Re: Aleksandar u tiskanim medijima / Александар во пишаните медиуми

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 19 / 26. Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 22 ... 26  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.