Aleksandar Belov - Fan Club i Forum / Александар Белов - Фан клуб и форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ljubav čista kao suza / Љубов чиста како солза

+28
Gea
hipnotic
ace...te sakam
exi
SoleSrbija
сонце
Zora
RikicaVoliAlexa
bikica
aazar
enisa
mk_snajka
malena
**Reneesme**
Anuska
beltina
Galence
Go Ka
alex_fan
ANA
Sanjchi
emili_ja
Videna
dederaj
dea
Zoka
makisoul
Tajna
32 posters

Stranica 8 / 12. Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Next

Go down

Ljubav čista kao suza / Љубов чиста како солза - Page 8 Empty Re: Ljubav čista kao suza / Љубов чиста како солза

Postaj by Tajna uto ruj 22, 2009 11:41 am

VISINE

tiho, pretiho za čuti izgubio sam se.
u jeseni kasnoj još samo krošnje kriče
šibane britkim sjevercem.

starim ulicama moje mladosti
poigravaju se sa tugom
dva leptira,
izgubljena kao ja.
i kao ja upućena u svitanja.

nema sunca na naciklom nebu,
kao da će kiša! a nema ljeta da broji poraze.

jesen je, bez sumnje obuzela i more,
jer bijeli vali su sasušene suze obzora.
to je mjesto gdje umiru
žute dunje, k'o moje nade i
ova mrtva priroda, k'o ulje na platnu.

oštre zime moje su naslade,
pahulje snijega moje tišine,
ozeble ruže očima zaslade,
a lišće po cesti moje visine.

tiho, najtiše umro sam od sreće
živeći kroz naslade,
ljubeći tišine,
za usnama k'o zaslade,
putujući u visine.
Tajna
Tajna
Admin
Admin

Female
Taurus Broj postova : 2903
Age : 44
Location : Hrvatska
Registration date : 12.02.2009

[Vrh] Go down

Ljubav čista kao suza / Љубов чиста како солза - Page 8 Empty Re: Ljubav čista kao suza / Љубов чиста како солза

Postaj by Videna uto ruj 22, 2009 12:45 pm

Tajna :hearts kiss:
Ne znam ko zna napisati vise,bolje i osjecajnije o ljubavi,
o onoj cistoj iskonskoj,
ne znam coveka koji je zasluzio vise ljubavi
OD NJEGA
ne poznam nekog koji pise tako nezno,tako fino,tanano,sa setom,
vise od tebe,Draga moja prijateljice.
:come here: :love 053:
Videna
Videna

Female
Broj postova : 2502
Location : Skopje Mk
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Ljubav čista kao suza / Љубов чиста како солза - Page 8 Empty Re: Ljubav čista kao suza / Љубов чиста како солза

Postaj by aazar sri ruj 23, 2009 10:32 am

:agree:

Ah,kad ljubav klupko smota....

aazar

Broj postova : 754
Location : vaga-sarajevo
Registration date : 15.04.2009

[Vrh] Go down

Ljubav čista kao suza / Љубов чиста како солза - Page 8 Empty Re: Ljubav čista kao suza / Љубов чиста како солза

Postaj by Tajna sri ruj 23, 2009 5:37 pm

Ljubav čista kao suza / Љубов чиста како солза - Page 8 0

Prijatelju moj

Nedostajanje ne postoji.

Svjesnost da nekoga nema rađa ga iznova u našim mislima, daje ritam našem srcu, vlaži naše oči.

Nogama punim pijeska, kroz pustinju vremena, živio si ono što jesi, znajući da nisi sam.

Zvijezda, bez oblaka, pratila te je u stopu, poput anđela.

Zato si sada tu da ispuniš sve praznine jedne ljubavi i jednog prijateljstva, koje opet očima daje suze - nekad tužne, nekad radosne
Tajna
Tajna
Admin
Admin

Female
Taurus Broj postova : 2903
Age : 44
Location : Hrvatska
Registration date : 12.02.2009

[Vrh] Go down

Ljubav čista kao suza / Љубов чиста како солза - Page 8 Empty Re: Ljubav čista kao suza / Љубов чиста како солза

Postaj by Tajna uto ruj 29, 2009 11:23 am

GOLEM SOBIR VO CEST NA TOSE, DA SOZDADEME TRADICIJA
Svim posjetiteljima događaja MILION SRCA EDNA MOLITVA ZA TOSE




PORADI ODLOZENIOT KONCERT KOJ BESE VETEN MOLBA DO SITE FANOVI NA TOSE PROESKI !!!

Na 05.10 vo 19:30h da se sobereme na Plostad Makedonija i zaedno so pesnite i zvezdenoto nebo na TOSE da go obelezime denot koj treba da se zapamti !!! Sekoj e dobredojden na 05.10 (ponedelnik)

da pokazeme deka Tose sekogas ke zivee vo nasite srca

♥️ MILION SRCA EDNA MOLITVA !!!!!!!!! ♥️

I USTE EDNA VAZNA NAPOMENA : OD HRVATSKA SE ORGANIZIRAAT AVTOBUSI ZA DA DOJDAT NA OVOJ SOBIR, DA POKAZEME I NIE DEKA ZNEME NA CENIME
Tajna
Tajna
Admin
Admin

Female
Taurus Broj postova : 2903
Age : 44
Location : Hrvatska
Registration date : 12.02.2009

[Vrh] Go down

Ljubav čista kao suza / Љубов чиста како солза - Page 8 Empty Re: Ljubav čista kao suza / Љубов чиста како солза

Postaj by Tajna uto ruj 29, 2009 12:08 pm

Mојата публика, се најголема радост за мене. За нив пеам и живеам. А знам зошто публиката ме сака - бидејќи не се штедам никогаш и по цена да паднам во несвест по концерт, исцрпен од емоции, скокање или од физичко и психичко напрегање. Апсолутно не се штедам кога се во прашање музиката и публиката. За моја среќа, (или за жал на некои) јас и моите обожаватели дишеме како едно. .....

TOSE



Ljubav čista kao suza / Љубов чиста како солза - Page 8 800x640ToseConcert2
Tajna
Tajna
Admin
Admin

Female
Taurus Broj postova : 2903
Age : 44
Location : Hrvatska
Registration date : 12.02.2009

[Vrh] Go down

Ljubav čista kao suza / Љубов чиста како солза - Page 8 Empty Re: Ljubav čista kao suza / Љубов чиста како солза

Postaj by Tajna uto ruj 29, 2009 12:49 pm

Tajna
Tajna
Admin
Admin

Female
Taurus Broj postova : 2903
Age : 44
Location : Hrvatska
Registration date : 12.02.2009

[Vrh] Go down

Ljubav čista kao suza / Љубов чиста како солза - Page 8 Empty Re: Ljubav čista kao suza / Љубов чиста како солза

Postaj by Anuska sri ruj 30, 2009 6:09 pm

Фановите на Тоше ќе го одбележат 5-ти октомври!

Обожавателите на нашата музичка мегаѕвезда, легендарниот Тоше Проески, и тоа не само од Македонија, туку од целиот Балкан, планираат да го одбележат 5-ти октомври, денот кога нивниот миленик пред две години го имал својот последен и најуспешен концерт во Скопје – на Градскиот стадион.

Тогаш Тоше посака секоја година на таа дата да се среќаваат, да пеат и да се дружат. Со еден збор, да триумфира музиката и хуманоста. За жал, трагичната судбина не му дозволи на Тоше тој лани да биде дел од концертот, кој, пак, беше направен во негова чест, со цел традицијата да продолжи и понатаму, а Фондацијата која го носи неговото име, реши концертот да се помести на друга дата – 25-ти јануари, кога е роденденот на Тоше.

Место концерт на 5-ти октомври, Фондацијата најавува објавување DVD со снимка од 2007-ма, кога Тоше за последен пат во својот живот настапи во Скопје, на триумфален концерт на кој присуствуваа неколку десетици илјади фанови од целата земја, а и од соседството.

Со оваа одлука, да нема концерт на 5-ти октомври, не се согласуваат фановите на Тоше од целиот регион, бидејќи сметаат дека неговиот аманет не смее да се погази, и дека посебно треба да се одбележат и 5-ти октомври и 25-ти јануари.

Затоа фановите планираат на таа дата да се соберат на плоштадот Македонија во Скопје, од каде би се упатиле до Градскиот стадион, или националната арена Филип Втори, место каде во 2007-ма пееа и се радуваа со Тоше, славејќи ја музиката и хуманоста.

Сите фанови и почитувачи на Тоше, на 5-ти октомври 2009-та (понеделник), со почеток во 19.30 часот, на плоштадот во Скопје да го обележиме со ѕвездено небо и со многу љубов неговото вечно постоење и денот за паметење. Со љубов – Тоше фан-клуб Скопје – е само еден од стотици коментари под статиите за нашиот мегастар, оставени на нашата страница.

Останува да видиме дали и во колкав број фановите на Тоше ќе се соберат да го одбележат 5-ти октомври, слушајќи ја неговата музика и славејќи го неговото вечно име.
Anuska
Anuska

Female
Virgo Broj postova : 1108
Age : 35
Location : Skopje, Macedonia
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Ljubav čista kao suza / Љубов чиста како солза - Page 8 Empty Re: Ljubav čista kao suza / Љубов чиста како солза

Postaj by dea ned lis 04, 2009 11:08 pm

Peeme so teba Toshe:https://www.youtube.com/watch?v=Xw38TPTJSTo
dea
dea

Female
Broj postova : 446
Location : Mk
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Ljubav čista kao suza / Љубов чиста како солза - Page 8 Empty Re: Ljubav čista kao suza / Љубов чиста како солза

Postaj by dea ned lis 04, 2009 11:09 pm

dea
dea

Female
Broj postova : 446
Location : Mk
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Ljubav čista kao suza / Љубов чиста како солза - Page 8 Empty Re: Ljubav čista kao suza / Љубов чиста како солза

Postaj by dea ned lis 04, 2009 11:18 pm

https://www.youtube.com/watch?v=uDV1YQ5qHZs
Zalosno e ova shto go peesh zlato.
dea
dea

Female
Broj postova : 446
Location : Mk
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Ljubav čista kao suza / Љубов чиста како солза - Page 8 Empty Re: Ljubav čista kao suza / Љубов чиста како солза

Postaj by dea ned lis 04, 2009 11:19 pm

dea
dea

Female
Broj postova : 446
Location : Mk
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Ljubav čista kao suza / Љубов чиста како солза - Page 8 Empty Re: Ljubav čista kao suza / Љубов чиста како солза

Postaj by dea ned lis 04, 2009 11:28 pm

dea
dea

Female
Broj postova : 446
Location : Mk
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Ljubav čista kao suza / Љубов чиста како солза - Page 8 Empty Re: Ljubav čista kao suza / Љубов чиста како солза

Postaj by dea ned lis 04, 2009 11:33 pm

https://www.youtube.com/watch?v=dPPfeh7FQqw
Eh, angele, kad bi mogao da nam pjevash vechno!!! Ali ako vjechnost postoji onda si ti vechnost, a to ova pjesma dokazuje. Zatoa shto vechnosta e ljubov, ljubovta e Isus, ljubovta si i ti Toshe. Vchera, denes, utre, zasekogash vo nashite srca. Ljubov, chovechka, iskonska, iskrena, chista kako solza.
dea
dea

Female
Broj postova : 446
Location : Mk
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Ljubav čista kao suza / Љубов чиста како солза - Page 8 Empty Re: Ljubav čista kao suza / Љубов чиста како солза

Postaj by Gost ned lis 04, 2009 11:48 pm

Sekogas ste bile so mene, sekogas i ke bidete, znam i vo toa ne se somnevam i zatoa sum najbogatiot covek na svetot! Zatoa so ve imam vas i podrskata vasa i znam deka sekogas ke ja imam, sekogas sum ja imal ... i mnogu sum sreken! Mnogu, mnogu, mnogu, mnogu... Covek moze samo da bide sreken so Vas Site, so Site Vas... Mnogu ve sakam!

Ove reči se ne zaboravljaju nikada........Te sakamo, Toše, najsilno na celi svet!!!
https://www.youtube.com/watch?v=rxmpuR1kHX0
A ljubovta obicna
ja smeni vo posebna
ti si mojot blagoslov........

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Ljubav čista kao suza / Љубов чиста како солза - Page 8 Empty Re: Ljubav čista kao suza / Љубов чиста како солза

Postaj by exi pon lis 05, 2009 9:07 am

Tose zasekogas ke bides vo nasite srca.....a boli i boli.... ne prestanuva

https://www.youtube.com/watch?v=3r8ZfkfYcFM&feature=related
exi
exi

Female
Broj postova : 678
Location : skopje
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Ljubav čista kao suza / Љубов чиста како солза - Page 8 Empty Re: Ljubav čista kao suza / Љубов чиста како солза

Postaj by Tajna pon lis 05, 2009 12:10 pm

Ljubav čista kao suza / Љубов чиста како солза - Page 8 Tose,%20zauvijek%20tvoji%20potpisujemo2

...
Tajna
Tajna
Admin
Admin

Female
Taurus Broj postova : 2903
Age : 44
Location : Hrvatska
Registration date : 12.02.2009

[Vrh] Go down

Ljubav čista kao suza / Љубов чиста како солза - Page 8 Empty Re: Ljubav čista kao suza / Љубов чиста како солза

Postaj by Videna pon lis 05, 2009 12:21 pm

Dali postoi bolka koja moze da se preboli ?Mozebi postoi,no bolkata po tebe boli do besvest,boli tolku mnogu,tolku neminlivo,tolku e dusata povredena......
Zosto morase se taka da bide koga ti bese lek za site dusi,ti bese NASETO SONCE,
zosto koga ti bese BOZILAKOT nad neseto nebo,zosto gospod odluci bas tebe da te odnese daleku od nas,ZOSTO? Prosti mu na Gospod ako za ova ima proska,vidov i TOJ,Gospod,ne bil bezgresen.
GOSPODE ZOSTO?
Videna
Videna

Female
Broj postova : 2502
Location : Skopje Mk
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Ljubav čista kao suza / Љубов чиста како солза - Page 8 Empty Re: Ljubav čista kao suza / Љубов чиста како солза

Postaj by aazar pon lis 05, 2009 3:15 pm

Videna je napisao/la:Dali postoi bolka koja moze da se preboli ?Mozebi postoi,no bolkata po tebe boli do besvest,boli tolku mnogu,tolku neminlivo,tolku e dusata povredena......
Zosto morase se taka da bide koga ti bese lek za site dusi,ti bese NASETO SONCE,
zosto koga ti bese BOZILAKOT nad neseto nebo,zosto gospod odluci bas tebe da te odnese daleku od nas,ZOSTO? Prosti mu na Gospod ako za ova ima proska,vidov i TOJ,Gospod,ne bil bezgresen.
GOSPODE ZOSTO?


:good post:

To ZAŠTO uvijek će biti bez odgovora. I uvijek će to ZAŠTO biti bolno.
Anđeli se bezgrešni.. možda se tu krije božija tajna. Možda nam je Bog svog Anđela samo nakratko podario.
Da nas podsjeti.....

aazar

Broj postova : 754
Location : vaga-sarajevo
Registration date : 15.04.2009

[Vrh] Go down

Ljubav čista kao suza / Љубов чиста како солза - Page 8 Empty Re: Ljubav čista kao suza / Љубов чиста како солза

Postaj by Tajna pon lis 05, 2009 4:11 pm

RECI RANIJE...

On je bio ljudina, jaka glasa i odlučnih pokreta. Ona bejaše nežna i osetljiva. Uzeli su se. On se trudio da joj ništa ne manjka, a ona je pazila kuću i odgajala decu. Deca su rasla, poženila se i poudavala, te pošli svojim životnim putem… uobičajna priča.
Kad su sva deca bila zbrinuta, ženu je uhvatila neka tuga, sve više je slabila i propadala. Kako više nije uzimala hranu, pala je u bolesničku postelju.
Njezin muž je bio zabrinut i odveo je u bolnicu. Oko nje su se trudili lekari i poznati specijalisti, ali nisu mogli pronaći uzroke bolesti. Samo su slegali ramenima i mrmljali: ¨Hm, hm…¨ Na kraju je jedan od njih pozvao muža u stranu i šapnuo: ¨Ja bih rekao… da vaša supruga… jednostavno više nema volje za život¨.
Čovek nije ništa odgovrio. Seo je uz krevet i uzeo ženu za ruku... njena se ručica izgubila u njegovoj ogromnoj šaci. Pogledao ju je i dubokim odlučnim glasom rekao:
¨Ti nećeš umreti!¨
¨Zašto?¨ upita ona jedva čujnim glasom.
¨Zato jer si mi potrebna!¨
¨A zašto mi to ranije nisi rekao?¨

Od toga dana ženi je pošlo nabolje. Danas se vrlo dobro oseća. Lekari se i dalje pitaju od koje je to bolesti bolovala i koji su je lekovi tako brzo izlečili.

Nemoj nikada čekati sutra da nekome kažeš da ga voliš. Reci to odmah. Nemoj reći: »Moja majka, moj sin, moja žena... to već ionako zna«. Možda i zna. No, bi li se ti ikad umorio slušajući voljenu osobu koja ti to ponavlja? Ne gledaj na sat. Uzmi telefon i reci: »Ja sam, želim ti reći da te volim«. Stisni ruku osobi koju voliš i reci: »Trebam te! Volim te, volim, volim te...«.
Ljubav je život. Zemljom hodaju živi i mrtvi, razlikuju se po ljubavi.
Tajna
Tajna
Admin
Admin

Female
Taurus Broj postova : 2903
Age : 44
Location : Hrvatska
Registration date : 12.02.2009

[Vrh] Go down

Ljubav čista kao suza / Љубов чиста како солза - Page 8 Empty Re: Ljubav čista kao suza / Љубов чиста како солза

Postaj by Tajna pon lis 05, 2009 4:17 pm

Imamo razne prostore u našem životu. Nisu svi lijepi, neke prostore brzo napuštamo, zaboravljamo, u nekima želimo ostati duže, skloniti se od života. Biti s dragom osobom, uživati u ljepoti prirode, veličati Stvoritelja u darovima koji nas okružuju. Neki nas prostori zarobe, kao bolest, tjeskoba, strah od sutra...
U nekom prostoru osjetimo se korisni, ispružene ruke dobrote, male svijetiljke u tami, sve je to život, široki prostor kroz koji prolazimo...
Kada uđemo u "Prostor duha" sve dobije smisao, u tom prostoru vidici su ljepši, jasniji, život nije pustinja bez oaze... Hvala ti TOSE za ovaj lijepi, korisni, drugačiji prostor - PROSTOR DUHA.
Tajna
Tajna
Admin
Admin

Female
Taurus Broj postova : 2903
Age : 44
Location : Hrvatska
Registration date : 12.02.2009

[Vrh] Go down

Ljubav čista kao suza / Љубов чиста како солза - Page 8 Empty Re: Ljubav čista kao suza / Љубов чиста како солза

Postaj by Go Ka pon lis 05, 2009 7:30 pm

Go Ka
Go Ka
Moderator
Moderator

Female
Broj postova : 4272
Location : Strumica/Makedonija =)
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Ljubav čista kao suza / Љубов чиста како солза - Page 8 Empty Re: Ljubav čista kao suza / Љубов чиста како солза

Postaj by Videna pon lis 05, 2009 8:00 pm

Veceras u 19.30 svi Tosetovi fanovi sakupljaju se na Plostadu Makedonija,
da se svi zajedno potsete na njegov poslednji koncert 5.10.2007 godina.
Veceras ce opet biti Zvezdanog neba samo za njega,jer njegovi fanovi ne mogu zaboraviti da su se tada sa njim dogovorili da ce svakog 5.10 biti zajedno,da ce svakog 5.10 pevati zajedno na stadionu.
MOzda na plostadu ce biti suza vise nego pesme ali i to je veza koja ce ih vecno povezivati sa nasim Tosetom (Pesma i suze).
Kad bih mogla oprostiti bogu sto nam ga je uzeo tako rano,a tako je bio vazan,tako je bio ptreban,tako je bio voljen,tako smo bili povezani i u dobru i u zlu,SVI MI I ON, Svetac u obliku coveka.
Videna
Videna

Female
Broj postova : 2502
Location : Skopje Mk
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Ljubav čista kao suza / Љубов чиста како солза - Page 8 Empty Re: Ljubav čista kao suza / Љубов чиста како солза

Postaj by dea pon lis 05, 2009 9:10 pm

https://www.youtube.com/watch?v=4jiOx-SwDog
".....Sto e toa vo ludjeto tazno da ziveta vo ziovoti tugji, koj vo TVOETO minato plovi, sosem mirno i bez da se srami....."
i denes posle se, bez nikakov sram, bez chuvstva,.... eh, shto li se ovie lugje, lugje li se, se prashuvam, se chudam, ne mozam da se nachudam....
NO NE IMA MNOGU ANGELU SHTO NEMA NIKOGASH DA TE ZABORAVIME. SPIJ MIRNO TOSHE, PEJ SO ANGELITE I MIRNO GLEDAJ SHTO SE SLUCHUVA OVDE, na ovoj SVET, vremen, SVET koj za mene e premin kon TVOJOT SVET SEGA, SVETOT NA SVETLINATA, NA VECHNOSTA. SAMO KOJ KE GO ZASLUZI TOJ SVET> SIGURNA SUM DEKA TI SI SEGA TAMU. KE BIDEME LI I NIE?
dea
dea

Female
Broj postova : 446
Location : Mk
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Ljubav čista kao suza / Љубов чиста како солза - Page 8 Empty Re: Ljubav čista kao suza / Љубов чиста како солза

Postaj by Tajna uto lis 06, 2009 2:02 am

Kao da me netko rasteže kroz vrijeme i boli me grlo od tuge, a zatim se naježim od nečega što je veliko i neobjašnjivo. Takva je moja bol - teška i puna patnje. Počivaj u miru predivni anđele!

Ljubav čista kao suza / Љубов чиста како солза - Page 8 Tose-proeski

Ljubav čista kao suza / Љубов чиста како солза - Page 8 33754-i152.photobucket.com-albums-s191-chuggin-backgrounds-prod_887_26522 Ljubav čista kao suza / Љубов чиста како солза - Page 8 33754-i152.photobucket.com-albums-s191-chuggin-backgrounds-prod_887_26522
Tajna
Tajna
Admin
Admin

Female
Taurus Broj postova : 2903
Age : 44
Location : Hrvatska
Registration date : 12.02.2009

[Vrh] Go down

Ljubav čista kao suza / Љубов чиста како солза - Page 8 Empty Re: Ljubav čista kao suza / Љубов чиста како солза

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 8 / 12. Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.