Aleksandar Belov - Fan Club i Forum / Александар Белов - Фан клуб и форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

+68
Mila03
Ana va
aazar
даша
malena
darcy
lepotica
Anchika95
mk_snajka
stf385
**Dadi**
bikica
dea
enisa
Zana 200
lucky
arena
Marija5554
sanja444
maja5
Marina
ANA
makisoul
klimt
hipnotic
Liliput
Viktoria
niveaaa
Gea
aurelija
lelakostova
SoleSrbija
Daniela
caci*alex
Maki
Happy
Sanjchi
ica
Зорана
aleksandra
alex_fan
mina_8377
shiny
Tajna
Videna
dederaj
sibilla
beltina
Darija
mace
Rossa
Zora
anata
emili_ja
Lu_Lu13
Sophie
**Reneesme**
Keti
Go Ka
exi
Anuska
MayaOk
Galence
jasmina k
goca-ge
Zoka
сонце
jasna
72 posters

Stranica 37 / 40. Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Next

Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 37 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Go Ka sub kol 15, 2009 2:43 am

Intervju, TV IN ( Emisija Check In )
(Veliko hvala za Iva koja nam je dala taj snimak... ne vidi se bas dobro ali dovoljno je to sto se slusa thumb )

Go Ka
Go Ka
Moderator
Moderator

Female
Broj postova : 4272
Location : Strumica/Makedonija =)
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 37 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Go Ka sub kol 15, 2009 1:37 pm

Prilog za novata pesna, TV Tera ( Emisija - Ritmot na gradot ), 11.08.2009



Novata pesna na Aleksandar Belov nosi naslov Zvezdo sjajna i e avtorsko delo na Kire Kostov(muzika i aranzman)i Miodrag Vrcakovski(tekst).

Inaku Aleksandar nastapuva vo Belgrad zaedno so Ana Bebic a potoa prodolzuva za Crna Gora kade sto ke nastapi so kolegite od souto Operacija Triumf.Ke nastapat vo Petrovac,potoa vo Herceg Novi i vo Niksic.

Toj e del od produkcijata Emotion a vo sorabotka so ovaa produkciska kuka od juli negov PR E Milanka Rasic.

Belov neodamna nastapi i vo nokniot klub Infinity zaedno so arensi bend koj go pridruzuva vo tekot na nastapite sirum nasata drzava.

Ekipata na ritamot na gradot mu posakuva uste mnogu novi pesni i uspesni nastapi.

http://tera.mk/
Go Ka
Go Ka
Moderator
Moderator

Female
Broj postova : 4272
Location : Strumica/Makedonija =)
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 37 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Keti sub kol 15, 2009 5:49 pm

Aleksandar Belov: Živim svoj san (Дневник)Сподели
Чет во 20:15

Aleksandar Belov, bivši student Akademije Operacije trijumf, u intervjuu za
makedonski list "Дневник" tvrdi da je zadovoljan dosadašnjom saradnjom sa produkcijskom kućom "Emotion", te navodi da svoj muzički uspeh može nazvati ostvarenjem dugo sanjanog sna. On ovih dana nastupa sa kolegama iz OT Akademije i kaže da je presrećan jer su u toku pripreme za solo album, kojim, kako dodaje, želi da opravda glasove koje je dobijao od svojih fanova iz cele bivše Jugoslavije tokom trajanja pomenutog šoua.

Aleksandar je nedavno svojoj publici predstavio novu baladu pod nazivom "Zvezdo sjajna", za koju je muziku komponovao Kire Kostov, a tekst napisao Miodrag Vrčakovski. "Najviše volim da pevam balade, jer kroz njih mogu najbolje da iskažem svoja osećanja. Smatram da mom karakteru i boji glasa najviše odgovara pop-rok stil", tvrdi Aleksandar i dodaje: "'Zvezdo sjajna' je zaista kvalitetna pesma, ima odličan tekst, što mi je veoma važno kako bih se uneo u pesmu. Iskreno se nadam da će se i mojoj publici svideti, kao što je meni".

Zadovoljan sam saradnjom sa "Emotion"-om

"U Makedoniji ima puno kvalitetnih autora, sa kojima bih voleo da sarađujem", kaže Aleksandar prisećajući se usput svog nastupa na makedonskom izboru za predstavnika za "Pesmu Evrovizije": "Nastup na tom izboru mi je mnogo značio, jer je to bio moj prvi festivalski nastup nakon završetka 'Operacije trijumf'".

Produkcijska kuća "Emotion", koja stoji iza Aleksandrovog uspeha, ima velike planove sa njim. On je, kako sam kaže, zadovoljan dosadašnjom saradnjom, stpljiv je, tvrdi da mu se nigde ne žuri, ali i da velike odluke donosi sam, bez ičijeg uticaja.

"'Emotion' je nosilac projekta i on me je proslavio, njima sve dugujem, ali ja sam interpretator pesama koje treba da mi obeleže karijeru, tako da velike odluke donosim sam, naravno uz prethodni dogovor sa svojim menadžerima. U saradnji sa 'Emotion'-onom do sada nisam imao nikakvih problema i uvek su bili korektni prema meni, iako je bilo različitih novinarskih nagađanja, a verovatno će ih biti i dalje. U Makedoniji je u fazi formiranja 'Emotion'-ov tim ljudi koji će raditi sa mnom, tako da ne mogu da se požalim".

Kad je reč o nekim njegovim kolegama koji nisu baš zadovoljni saradnjom sa ovom produkcijskom kućom, Aleksandar kaže: "Svako ima pravo na svoje mišljenje. Na kraju krajeva, nismo svi isti. Vreme će pokazati ko je bio u pravu, a ko nije".

Popularnost mi godi

Aleksandar planira da gradi karijeru kako u svojoj domovini, tako i u Srbiji, Crnoj Gori, Hrvatskoj... mada priznaje da se najlepše oseća kada je u Makedoniji. "Dok sam bio u OT Akademiji, najveću podršku sam dobijao iz Makedonije i to ne zaboravljam, a najlepše uspomene nosim sa dva velika beogradska koncerta u 'Sava centru' koji su održani aprila ove godine. Moram priznati, popularnost mi veoma prija, još uvek nisam potpuno svestan šta mi se dešava, sve je kao u snu. Ipak, trudim se da budem isti, kao i pre učestvovanja u 'Operaciji trijumf''", kaže Aleksandar.

Družim se sa ostalim kolegama

Kada je u Beogradu, Aleksandar deli stan sa svojim kolegama iz OT Akademije. Kako tokom trajanja šoua, tako i sada, najbolje se slaže sa Ninom, mada tvrdi da je u odličnim odnosima i sa Sonjom, Đoletom, Anom, Nikolom Paunovićem, Milicom, Danijelom i Adnanom. "Sa svima sam u dobrim odnosima i presrećan sam što je tako. Slobodno vreme provodim sa svojim najbližima - porodicom i prijateljima i trudim se da im nadomestim vreme provedeno u Akademiji, kada sam im svima veoma nedostajao. Oni me pune pozitivnom energijom koju ja potom ulažem u svoje pesme."


Izvor: Дневник, 13. avgust 2009. godine
Prevod sa makedonskog: Ivan Kalauzović Ivanus
Keti
Keti
Admin
Admin

Broj postova : 1761
Location : Skopje
Registration date : 11.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 37 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Go Ka ned kol 16, 2009 2:14 pm

Promotivno na programata na Radio Ohrid 24, normalno i Zvezdo sjajna

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 37 Promoz

http://www.ohrid24.info/promo.html

I bas sega vo momentov na Radio Ohrid 24 odi Zvezdo sjajna

Isto tamu ima i informacija za novata pesna
Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 37 Ohrid24
Go Ka
Go Ka
Moderator
Moderator

Female
Broj postova : 4272
Location : Strumica/Makedonija =)
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 37 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Go Ka pon kol 17, 2009 2:35 pm

Go Ka
Go Ka
Moderator
Moderator

Female
Broj postova : 4272
Location : Strumica/Makedonija =)
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 37 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by goki sri kol 19, 2009 10:54 am

Кога одам на одмор најважно ми е да има песочна плажа. Најмногу време поминувам во вода. Коктели пијам ретко, па затоа не сум ни многу вешт во правењето коктели. Летно време пијам сок од шумско овошје и многу вода.
Кога сум на плажа играм одбојка, ама само ако има малку луѓе, не за друго, туку за да не ми се смеат . Не сум некој спортист, ама супер спортист сум за игрите на плеј стејшн. Сите езера во Македонија си ги сакам и секогаш кога имам време ги посетувам. Немам омилена плажа, најважно е да сум во добро друштво. Би сакал да одам на одмор во Италија. Обожавам да пливам, а не сакам да лежам и да се сончам. Уживам да седам приквечер во некое кафуле покрај море со моите пријатели.
Александар Белов

Ova ke go najdete vo spisanieto TAA
goki
goki

Broj postova : 101
Location : makedonija
Registration date : 03.03.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 37 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by franotica ned kol 23, 2009 4:39 am

Gea je napisao/la:Nisu baš mediji ali je blog i interesantno je:

http://www.janelaesc.com/

Well, I don't speak macedonian... but I'm quite happy to see the blog I'm a editor-chef in here! I'm from Brasil and I'm a Belov fan, I only speak Portuguese and English. And, unfortunatelly, Google Translator doesn't have Macedonian option in it! We recieve a lot of visits of Macedonia and we adore it because macedonian music is really great!!!! I hope what you said was a good thing... And keep following us!!! *Sorry for english... if someone here can translate into Macedonian, it would be great!*

franotica

Broj postova : 23
Location : São Paulo
Registration date : 01.08.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 37 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by jasna ned kol 23, 2009 1:34 pm

franotica je napisao/la:
Gea je napisao/la:Nisu baš mediji ali je blog i interesantno je:

http://www.janelaesc.com/

Well, I don't speak macedonian... but I'm quite happy to see the blog I'm a editor-chef in here! I'm from Brasil and I'm a Belov fan, I only speak Portuguese and English. And, unfortunatelly, Google Translator doesn't have Macedonian option in it! We recieve a lot of visits of Macedonia and we adore it because macedonian music is really great!!!! I hope what you said was a good thing... And keep following us!!! *Sorry for english... if someone here can translate into Macedonian, it would be great!*

Prijevod:
Ne govorim makedonski, ali sam jako sretan da vidim ovdje blog kojem sam glavni editor. Iz Brazila sam i Belovov sam fan. Pričam jedino potrugalski i engleski. Nažalost, google prevoditelj nema makedonsku opciju.
Primamo puno posjetitelja iz Makedonije i oduševljeni smo zbog toga jer je makedonska glazba stvarno odlična!
Nadam se da je ono što govorite dobra stvar i nastavite nas pratiti. Oprostite zbog engleskog.. ako netko ovjdje može prevesti na makedonski, bilo bi odlično.

PS.
Na tom blogu je izašao i novi post o Aleksandru u kojem se spominje nova pjesma Zvezdo sjajna.
http://www.janelaesc.com/search?q=aleksandar+belov
Na vrhu bloga imate google translator, istina da nema Mk, ali ima Cro, pa si možete tako pomoći.
jasna
jasna
Admin
Admin

Female
Broj postova : 2751
Location : haven
Registration date : 11.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 37 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by franotica ned kol 23, 2009 7:25 pm

Muito Obrigada Jasna (Thank you, in Portuguese ^.^)

jasna je napisao/la:
franotica je napisao/la:
Gea je napisao/la:Nisu baš mediji ali je blog i interesantno je:

http://www.janelaesc.com/

Well, I don't speak macedonian... but I'm quite happy to see the blog I'm a editor-chef in here! I'm from Brasil and I'm a Belov fan, I only speak Portuguese and English. And, unfortunatelly, Google Translator doesn't have Macedonian option in it! We recieve a lot of visits of Macedonia and we adore it because macedonian music is really great!!!! I hope what you said was a good thing... And keep following us!!! *Sorry for english... if someone here can translate into Macedonian, it would be great!*

Prijevod:
Ne govorim makedonski, ali sam jako sretan da vidim ovdje blog kojem sam glavni editor. Iz Brazila sam i Belovov sam fan. Pričam jedino potrugalski i engleski. Nažalost, google prevoditelj nema makedonsku opciju.
Primamo puno posjetitelja iz Makedonije i oduševljeni smo zbog toga jer je makedonska glazba stvarno odlična!
Nadam se da je ono što govorite dobra stvar i nastavite nas pratiti. Oprostite zbog engleskog.. ako netko ovjdje može prevesti na makedonski, bilo bi odlično.

PS.
Na tom blogu je izašao i novi post o Aleksandru u kojem se spominje nova pjesma Zvezdo sjajna.
http://www.janelaesc.com/search?q=aleksandar+belov
Na vrhu bloga imate google translator, istina da nema Mk, ali ima Cro, pa si možete tako pomoći.

franotica

Broj postova : 23
Location : São Paulo
Registration date : 01.08.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 37 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Tajna ned kol 23, 2009 10:10 pm

Tajna
Tajna
Admin
Admin

Female
Taurus Broj postova : 2903
Age : 44
Location : Hrvatska
Registration date : 12.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 37 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by franotica pon kol 24, 2009 11:55 pm

Da, ja sam Brazilac! Siguran sam da ljubav Aleksandr ovdje u svojoj zemlji, ali to je lakše za mene da ide tamo da ga vidim! Volio bih ako bi mogao dati moj blog intervju!

Nažalost za sve greške ... Google Translator nije tako dobar...

franotica

Broj postova : 23
Location : São Paulo
Registration date : 01.08.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 37 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by dea uto kol 25, 2009 6:22 pm

Ne e direktno za Alek, ama e toj spomnat. Nina vecher na A1 Ekskluziv. :friends 2:
dea
dea

Female
Broj postova : 446
Location : Mk
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 37 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by makisoul uto kol 25, 2009 7:21 pm

Nora, mozes da gledas preko interneta A1 televiziju ako odes na www.zulu.com.mk tu se mogu gledati vecina makedonskih televizija, izaberi A1 i cekaj emisiju Ekskluziv koja pocinje negde oko 19.45h, a moze biti i malo kasnije. :friends 2:
makisoul
makisoul

Female
Broj postova : 1301
Location : Srbija-Zajecar
Registration date : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 37 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Marija5554 sri kol 26, 2009 9:48 am

Aleksandar vo noviot broj na 1E magazin
-Tesko e da se najde vistinska ljubov
ako imam moznost ke go napisam celiot tekst a slikite se prekrasni

Marija5554

Female
Libra Broj postova : 66
Age : 48
Location : Makedonija
Registration date : 05.03.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 37 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Maki sri kol 26, 2009 1:19 pm

Prezemeno od 1E magazin, 26.08.2009

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 37 1emagazin

Eve Marija jas gi staviv slikite, a ti napisi go tekstot. Mozda kvalitetot ne e najdobar, ama vazno go imame
Maki
Maki

Female
Sagittarius Broj postova : 1052
Location : na more
Registration date : 26.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 37 Empty Eve go prviot del od intervjuto:

Postaj by Marija5554 sri kol 26, 2009 2:42 pm

A-Arsenal mojot omilen fudbalski klub.Ne sum propuštil nitu eden negov natprevar.
B-Bitola četiri srednoškolski godini vo eden od moite omileni gradovi.
V-vanesa,mojata vnukička,najslatka na svetot!
G-Gordost...Ne dozvoluvam nikoj da mi stapne na gordosta.
D-Demir Kapija,mestoto kade što porasnav i kade se moite prvi drugari...
Đ-Đoge Gogov,eden od moite najdobri prijateli vo OT
E-Evrovizija,mojot omilen festival...
Ž-Žirito vo PT,koe ne mi možeše ništo celi tzri meseci.
Z-Zima ,moeto omileno godišno vreme.
Dz-Zvezdo sjajna,mojata nova pesna vo koja sosema se pronaogam.
I-Mojot brat Ivan...sekogaš mi e golema poddrška...
J-Jabuka,makedonsko selo vo Srbija.Koga i da sum bil vo Jabuka,sum si pominuval preubavo

Marija5554

Female
Libra Broj postova : 66
Age : 48
Location : Makedonija
Registration date : 05.03.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 37 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Marija5554 sri kol 26, 2009 2:47 pm

K-Kompjuter, neophoden mi e sekojdnevno.Nikade ne odam bez laptop...
L-Laga ,nešto što ne možam da podnesam.
Lj-Ljubov,teško e da se najde vistinskata,ama jas sum optimist.
M-Mobilen telefon.Moram da priznaam deka pretpošitam muabet na mobilen,ama sega gledam da se družam so prijatelite poveke,a pomalku da zboruvam na telefon.
N-Negotino,gradot vo koj sum roden...
Nj-Njujork!Bi sakal za nekoja godina da odam vo Amerika...
O-OT,moe golemo iskustvo.
P-Plejstejšn,mojata omilena igračka...
R-Rosberg,mojot omilen vozač na Formula1

Marija5554

Female
Libra Broj postova : 66
Age : 48
Location : Makedonija
Registration date : 05.03.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 37 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Marija5554 sri kol 26, 2009 2:54 pm

S-Stjuardesa...Vo posledno vreme dosta letam i stjuardesite se navistina prekrasni.
T-Tivat,rodniot grad na Nina mojata koleška od OT i moe omileno mesto za odmor...
Ć-Ke odam vo Monte Karlo eden den.
U-Ubavina...Životot ne bi imal smisla bez ubavina vo sekoj negov den...
F-Flejta,instrumentot so koj se družev vo srednoškolskite denovi.
H-Horot Stiv Naumov od Bitola,so koj gi pominav najubavite turnei.
C-Bukvata na koja počnuva imeto na mojata prva detska ljubov...
Č-Če om ,če jam, če dom,mestoto kade što pravam pauza na Pletvar.
Dž-Džoker,obložuvalnica vo koja rabotev i kade što imam prekrasni prijateli.
Š-Šou-biznis.Na početok sum na karierata, ama se nadevam deka dobro ke se snajdam vo svetot na šou-biznisot.

KRAJ

Marija5554

Female
Libra Broj postova : 66
Age : 48
Location : Makedonija
Registration date : 05.03.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 37 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by franotica sri kol 26, 2009 6:55 pm

He is so cute, specially with glasses..... And it's cool he like Arsenal (it's a nice team)

franotica

Broj postova : 23
Location : São Paulo
Registration date : 01.08.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 37 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by lucky čet kol 27, 2009 9:45 am

Zvezdo sjajna i Aleksandar na Internet radio Ohrid 24
http://www.ohrid24.info/promo.html

btw ima uma ubavi poraki na pocetna, vo smisla blagodaram za zvezdo sjajna i sl...
Love you all
lucky
lucky

Broj postova : 126
Location : Skopje
Registration date : 30.03.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 37 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Go Ka čet kol 27, 2009 5:48 pm

Aleksandar Belov i se posvetuva na makedonskata publika
A1 Exclusive, 27.08.2009

Po pauza od nekolku meseci momceto sto preku nok stana zvezda preku popularnoto balkansko sou OT povtorno se vraka na svojata teritorija, so mnogu nastapi niz poranesnite Ex-Ju prostori, Aleksandar Belov veli deka e vreme da i se posveti poveke na makedonskata publika.

Go Ka
Go Ka
Moderator
Moderator

Female
Broj postova : 4272
Location : Strumica/Makedonija =)
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 37 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by dea čet kol 27, 2009 6:30 pm

Za onie koi sakaat da gledaat na A1 TV, povtorno nekade vo 19 i 45, vecherva.
dea
dea

Female
Broj postova : 446
Location : Mk
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 37 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by anata pet kol 28, 2009 2:46 pm

Eve go istoto video od vcera samo celosno sose najava i krajot koj go nema na predhodnoto( se izvinuvam za poslabiot kvalitet toj e bidejki snimav preku video ):

anata
anata

Female
Cancer Broj postova : 1677
Age : 31
Location : Bitola, Makedonija
Registration date : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 37 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by anata sub kol 29, 2009 1:49 am

29. август 2009.

Белов хуманитарно во Хрватска

На 3. септември (четврток), ќе се одржи голем хуманитарен концерт на стадионот Радник во Велика Горица (до Загреб). Ќе настапат десетина врвни пеачки имиња како Нина Бадриќ, Хари Мата Хари, Жак Хоудек, групата Феминем, Антонија Шола, Ивана Киндл, Петар Драгојевиќ, Игор Цукров и многу други. Како гостин од Македонија ќе настапи Александар Белов.

Средствата кои ќе бидат собрани од концертот се наменети за лекување на шестгодишниот Роберт Згуриќ кој има Даунов синдром.

Концертот едноставно наречен За Роби, се одржува трет пат, а на истиот ден ќе се одржи и промоцијата на CD синглот Вјерујем у анѓеле, чиј комплетен автор е Антонија Шола, а го изведуваат сите пејачи што ќе настапат.
izvor: http://www.mmm.com.mk/?ItemID=5DF98C6DBCAA29479C803EAEFE0B0970
anata
anata

Female
Cancer Broj postova : 1677
Age : 31
Location : Bitola, Makedonija
Registration date : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 37 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by goki ned kol 30, 2009 1:14 am

ПОМОШ ЗА БОЛНО ДЕТЕ
Белов на хрватски хуманитарен концерт

Александар Белов, финалистот од шоуто „Операција триумф“, ќе биде претставник од Македонија на големиот хуманитарен концерт што ќе се одржи на 3 септември на стадионот „Радник“ во Велика Горица, до Загреб. Таму ќе настапат десетина врвни пејачки имиња како Нина Бадриќ, Хари Мата Хари, Жак Хоудек, групата „Феминем“, Антонија Шола, Ивана Киндл, Петар Драгојевиќ, Игор Цукров и многу други. Средствата од овој концертот се наменети за лекување на шестгодишно дете, Роберт Згуриќ, кое има Даунов синдром. Концертот едноставно наречен „За Роби“ е организиран по третпат, а истиот ден ќе се одржи и промоцијата на цеде-синглот „Вјерујем у анџеле“, чиј комплетен автор е Антонија Шола. Оваа нумера ја отпеа ѕвездена екипа: Оливер Драгоевиќ, Тони Цетински, Џибони, Нина Бадриќ, Жак Хоудек, Жера од „Црвена Јабука“, „Феминем“, Петар Драгојевиќ, Игор Ивановиќ, Влатка Буриќ, Мирослав Шкоро, Ивана Киндл и Антонија Шола. Целиот приход и од продажбата на цд синглот ќе биде наменет за лекување на малиот Згуриќ.
goki
goki

Broj postova : 101
Location : makedonija
Registration date : 03.03.2009

[Vrh] Go down

Aleksandar u medijima / Александар во медиумите - Page 37 Empty Re: Aleksandar u medijima / Александар во медиумите

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 37 / 40. Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.