Aleksandar Belov - Fan Club i Forum / Александар Белов - Фан клуб и форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Рецепт за успешен настап на Евросонг / Recepat za uspjesan nastup na Eurosongu

3 posters

Go down

Рецепт за успешен настап на Евросонг / Recepat za uspjesan nastup na Eurosongu Empty Рецепт за успешен настап на Евросонг / Recepat za uspjesan nastup na Eurosongu

Postaj by сонце čet lip 03, 2010 3:28 pm

I pokraj razno-raznite negiranja na Evrosong kako festival, sepak morame da priznaeme deka e toa prestizna feshta i na mnogu zemji im e od golema vaznost dobroto pretstavuvanje. Problematikata ja postavuvam vo vrska so nastapite na Makedonija, zatoa sto drugite zemji kako Hrvatska, Srbija, Bosna sepak imale uspesni i zabelezitelni nastapi (Srbija duri i pobeda). Kade da go barame problemot? Premnogu sme mali i nevazni? Nemame verni sosedi? Nemame golema dijaspora? Ne sme pratile dobra pesna? Pejac? Ne sme imale spektakl? Dovolno dobro lobi? Pari? Srekja?
сонце
сонце
Admin
Admin

Female
Broj postova : 1005
Location : Skopje, Makedonija
Registration date : 13.02.2009

[Vrh] Go down

Рецепт за успешен настап на Евросонг / Recepat za uspjesan nastup na Eurosongu Empty Re: Рецепт за успешен настап на Евросонг / Recepat za uspjesan nastup na Eurosongu

Postaj by jasna pet lip 04, 2010 3:11 am

Sunce, nije niti Hrvatska imala neki uspješan nastup pošto isto nismo ušli u finale.
Mislim da moraš imati i puno sreće da upadneš u dobru grupu polufinala, ili moraš imati tako jaku i dobru pjesmu da ona kvalitetnom odskoči od ostalih. A ove godine je stvarno bilo odličnih pjesama i konkurencija je bila jaka.

Mada već godinama Eurosong muku muči kako izbjeći blokovsko glasanje, odnosno da susjedi ne glasaju za susjede, pa su čak ove godine uveli i žiri (50% glasova), ipak nisu puno postigli jer i žiri svake zemlje glasa za svoje susjede:)

Tako da je moje mišljenje da moraš imati fenomenalnu pjesmu ili biti u grupi sa svim svojim susjedima ili prijateljskim zemljama. I treća stvar, dobro je imati veliku dijasporu.

Evo kako se glasalo u 1. polufinalu:
http://www.eurovision.tv/page/oslo2010/the-participants/semi-final1 (Klikni na "Open the score board" ispod fotke.)

Znači, Makedonija je dala glasove:
12 Albanija
10 Srbija
8 Bosna
7 Moldova
6 Malta
5 Bjelorusija
4 Belgija
3 Grčka
2 Portugal
1 Island

A dobili ste glasove od:
12 Albanija
10 Bosna
8 Srbija
4 Moldova
1 Slovačka, Rusija i Island


U 2. polufinalu:
http://www.eurovision.tv/page/oslo2010/the-participants/semi-final2

Hrvatska je glasala:
12 Cipar
10 Azerbejdžan
8 Turska
7 Gruzija
6 Ukrajina
5 Slovenija (s obzirom kakvu su pjesmu imali, nismo od sramote mogli dati više :lolchina: )
4 Danska
3 Irska
2 Švedska
1 Litva

A dobili smo glasove od:
12 Slovenija (hvala, susjedi:) )
7 Švicarska i Armenija
3 Bugarska
2 Danska
1 Azerbejdžan i Irska

Ako imaš ljubav prema statistici (kaj ja npr.:) ), možeš se malo s time poigrati i vidjeti pravo blokovsko glasanje na dijelu:)
jasna
jasna
Admin
Admin

Female
Broj postova : 2751
Location : haven
Registration date : 11.02.2009

[Vrh] Go down

Рецепт за успешен настап на Евросонг / Recepat za uspjesan nastup na Eurosongu Empty Re: Рецепт за успешен настап на Евросонг / Recepat za uspjesan nastup na Eurosongu

Postaj by сонце pet lip 04, 2010 9:13 am

Nisam mislila konkretno na ovogodisnjeg ES, nego vise opcenito. Iako, situacija je skoro, pa slicna svake godine. Htjela sam reci da Makedonija kao samostalna zemlja ucestvuje od 1998, al smo uvijek, koga god pustili kao pretstavnika, zavrsavali pri dnu tabele sto koliko me sjecanje sluzi, nije bio slucaj s drugim ex YU zemljama. Srbija je cak pobjedila, Bosna je nekoliko puta bila pri vrhu, Hrvatska imam osjecaj da je uvijek nekako dostojanstvena i uvijek prolazi ako ne dobro, onda bar solidno svih godina unazad. A sad mi je palo na pamet...zasto ne ucestvuje Crna Gora?
сонце
сонце
Admin
Admin

Female
Broj postova : 1005
Location : Skopje, Makedonija
Registration date : 13.02.2009

[Vrh] Go down

Рецепт за успешен настап на Евросонг / Recepat za uspjesan nastup na Eurosongu Empty Re: Рецепт за успешен настап на Евросонг / Recepat za uspjesan nastup na Eurosongu

Postaj by даша pet lip 04, 2010 10:18 am

Koliko sam ja informisana Crna Gora je ove godine odustala od učešća zbog "finansijske krize".... Nije mi jasno da li će učestvovati sledeće godine ili se ovo odustajanje odnosi na neki duži period ...
Pošto i ja volim da se zabavljam statistikom evo kako je glasala Srbija, odnosno od koga je i koliko glasova dobila:
- Ploufinale 1
Srbija je dala glasove:
12 Bosna
10 Grčka
8 Makedonija
7 Belgija
6 Slovačka
5 Portugal
4 Rusija
3 Island
2 Albanija
1 Moldavia
Dobili smo glasove:
12 Bosna
12 Francuska
10 Makedonija
7 Grčka
6 Slovačka
6 Španija
4 Nemačka
4 Rusija
3 Island
3 Albanija
3 Moldavia
3 Latvia
2 Belorusija
1 Estonija
- Finale
Srbija je glasala:
12 Bosna
10 Grčka
8 Nemačka
7 Ukrajina
6 Rumunija
5 Belgija
4 Francuska
3 Turska
2 Portugal
1 Armenia
..... dobila je glasove:
12 Bosna
10 Francuska
8 Hrvatska
8 Slovenija
7 Makedonija
5 Nemačka
3 Albanija
1 Kipar

....s obzirom na to kakva nas je pesma predstavljala ne bih više ništa komentarisala.....iz priloženog se sve jasno vidi!
даша
даша

Broj postova : 1497
Location : Srbija
Registration date : 07.05.2009

[Vrh] Go down

Рецепт за успешен настап на Евросонг / Recepat za uspjesan nastup na Eurosongu Empty Re: Рецепт за успешен настап на Евросонг / Recepat za uspjesan nastup na Eurosongu

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.