Aleksandar Belov - Fan Club i Forum / Александар Белов - Фан клуб и форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dali gi gledate turskite seriii ? Zosto?

+9
elizabeta
goca-ge
Maki
Videna
Sanjchi
jasna
alexalex
маневска <3 белов
Ivana Belova ;)
13 posters

Go down

Dali gi gledate turskite seriii ? Zosto? Empty Dali gi gledate turskite seriii ? Zosto?

Postaj by Ivana Belova ;) sri svi 19, 2010 10:49 pm

Dali gi gledate turskite seriii ? Zosto?
,,1001 nok", ,,Dolina na volcite", ,, Bandini " , Gumus". ... Koja od ovie serii gi gledate??? Dali vi se dopagaat i zosto ??
Ivana Belova ;)
Ivana Belova ;)

Broj postova : 184
Location : ALEXLAND
Registration date : 18.03.2010

[Vrh] Go down

Dali gi gledate turskite seriii ? Zosto? Empty Re: Dali gi gledate turskite seriii ? Zosto?

Postaj by маневска <3 белов sri svi 19, 2010 11:36 pm

Aj so sreka temava! :good luck:

Jas licno se zaraziv so 1001 nok od moite doma sto ja gledaat iako, ne mi se dopaga...definitivno kako spanskive sapunici e... :rolleye: :rolleye:

i ne mi e jasno zosto lugeto tolku dednas pocnaa da ja zborat i da ja gledaat... :yucky:

drugive ne gi ni znam koi se... :swimm:

Pozdrav! :hug?:
маневска <3 белов
маневска <3 белов

Female
Virgo Broj postova : 488
Age : 27
Location : Makedonija
Registration date : 19.04.2010

[Vrh] Go down

Dali gi gledate turskite seriii ? Zosto? Empty Re: Dali gi gledate turskite seriii ? Zosto?

Postaj by alexalex čet svi 20, 2010 12:01 am

Boze sacuvaj thumb Edino koa ke mi se tupne svekrvata na kafe :reaction:
alexalex
alexalex

Female
Sagittarius Broj postova : 550
Age : 41
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Dali gi gledate turskite seriii ? Zosto? Empty Re: Dali gi gledate turskite seriii ? Zosto?

Postaj by jasna čet svi 20, 2010 12:02 am

:heradwall:
jasna
jasna
Admin
Admin

Female
Broj postova : 2751
Location : haven
Registration date : 11.02.2009

[Vrh] Go down

Dali gi gledate turskite seriii ? Zosto? Empty Re: Dali gi gledate turskite seriii ? Zosto?

Postaj by Sanjchi čet svi 20, 2010 12:05 am

Kod nas je nedavno pocela ,,1001 noc".... Veoma je gledana, pa sam i ja pocela da je gledam kao, ,,samo da pogledam o cemu se radi".... Medjutim, potpuno sam se zarazila! :)
Sanjchi
Sanjchi

Pisces Broj postova : 1546
Age : 31
Location : Srbija - Pancevo
Registration date : 16.02.2009

[Vrh] Go down

Dali gi gledate turskite seriii ? Zosto? Empty Re: Dali gi gledate turskite seriii ? Zosto?

Postaj by Videna čet svi 20, 2010 12:08 am

Ivana,Elena a da razmislime dali voopsto ovaa tema zasluzuva da se najde na forumot? Nemojte da mi se lutite,toa e samo moe mislenje i predlog do vas. :)
Videna
Videna

Female
Broj postova : 2502
Location : Skopje Mk
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Dali gi gledate turskite seriii ? Zosto? Empty Re: Dali gi gledate turskite seriii ? Zosto?

Postaj by jasna čet svi 20, 2010 12:37 am

Ma neka cure pišu, zašto da ne.
Meni je samo žao da gledaju te sapunice kad danas ima toliko dobrih filmova, kvalitetnih serija, dokumentaraca...

Cure, nemojte to gledati, brinite o svom mozgu i hranite ga samo dobrim stvarima. Jednog dana on će vam to znati vratiti:)
Radije pročitajte dobru knjigu nego da trošite svoje vrijeme na to da u 13187758 epizodi otkrijete da je Rosalija izgubljena kćer od Josea koji je posvojeni sin od Enrikea.. koji je ljubavnik od Jolande koja je promjenila spol i postala Rosalijin otac Jose.. itd itd :lol :
jasna
jasna
Admin
Admin

Female
Broj postova : 2751
Location : haven
Registration date : 11.02.2009

[Vrh] Go down

Dali gi gledate turskite seriii ? Zosto? Empty Re: Dali gi gledate turskite seriii ? Zosto?

Postaj by Videna čet svi 20, 2010 12:42 am

A tek kad Esteban shvati da je sam sebi otac :)
Videna
Videna

Female
Broj postova : 2502
Location : Skopje Mk
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Dali gi gledate turskite seriii ? Zosto? Empty Re: Dali gi gledate turskite seriii ? Zosto?

Postaj by Sanjchi čet svi 20, 2010 12:43 am

Auuu Jasna... Apsolutno si u pravu, priznajem, iako gledam te serije.... Ali po ovome sto si napisala ovde, mislim da bi uspela da napravis odlican scenario za jos neku :lol :
Salim se, naravno, nemoj mi se ljutiti :wink kiss:
Sanjchi
Sanjchi

Pisces Broj postova : 1546
Age : 31
Location : Srbija - Pancevo
Registration date : 16.02.2009

[Vrh] Go down

Dali gi gledate turskite seriii ? Zosto? Empty Re: Dali gi gledate turskite seriii ? Zosto?

Postaj by jasna čet svi 20, 2010 1:08 am

Ma to kad bih ja napravila scenario.. bila bi to serija apsolutni hit :lol :
jasna
jasna
Admin
Admin

Female
Broj postova : 2751
Location : haven
Registration date : 11.02.2009

[Vrh] Go down

Dali gi gledate turskite seriii ? Zosto? Empty Re: Dali gi gledate turskite seriii ? Zosto?

Postaj by Maki čet svi 20, 2010 1:31 am

Videna je napisao/la:A tek kad Esteban shvati da je sam sebi otac :)
:lol :
Maki
Maki

Female
Sagittarius Broj postova : 1052
Location : na more
Registration date : 26.02.2009

[Vrh] Go down

Dali gi gledate turskite seriii ? Zosto? Empty Re: Dali gi gledate turskite seriii ? Zosto?

Postaj by маневска <3 белов čet svi 20, 2010 1:44 pm

Hmm... Ivana ja ima napraveno temata.. A jas iskreno si kazav sto kako mi e situacijata so tie serii...
маневска <3 белов
маневска <3 белов

Female
Virgo Broj postova : 488
Age : 27
Location : Makedonija
Registration date : 19.04.2010

[Vrh] Go down

Dali gi gledate turskite seriii ? Zosto? Empty Re: Dali gi gledate turskite seriii ? Zosto?

Postaj by goca-ge čet svi 20, 2010 4:04 pm

Seherezad je osvojila mnoga muska srca cool , pa i muski deo publike prati seriju. Ali, mene ne pitajte, nemam pojma sta se desava u toj seriji.
goca-ge
goca-ge

Female
Broj postova : 2034
Location : Skoplje
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Dali gi gledate turskite seriii ? Zosto? Empty Re: Dali gi gledate turskite seriii ? Zosto?

Postaj by elizabeta pet svi 21, 2010 12:12 am

Serii ne gledam,samo Bandini i toa poradi kerkami da i pravam drustvo a drugive ne .Nesakam no i nemam vreme. :wink kiss:
elizabeta
elizabeta

Broj postova : 779
Location : makedonija
Registration date : 30.08.2009

[Vrh] Go down

Dali gi gledate turskite seriii ? Zosto? Empty Re: Dali gi gledate turskite seriii ? Zosto?

Postaj by Ivana Belova ;) pet svi 21, 2010 12:42 am

Jas iskreno voopsto ne gi sakam ovie serii..Vo niv se zboruva samo za zloba i na krajot sekako sreken kraj..Ne mi e interesno bidejki znam sto ke se sluci na krajot...Se razbira deka glavnite licnosti ke ostanat zaedno..Sestra mi e luda po ,,1001 nok " i Seherezad i postojano zboruva za taa serija...Iskreno serijata ne e losa , ok e ama ne e nisto razlicno od site meksicki telenoveli. Ponekogas zagleduvam ,,Dolina na volcite". Cakar mi e mnogu interesen i smesen. Na pocetokot pocnav da gledam otkolku da dzirnam malku ,no po 2-3 epizodi od ,,Dolina na volcita" zakluciv deka i ne e tolku losa.. A onaie setii ,,Gumus" i ,,Banidini" se cist promasaj...Poveke sakam da gledam nekoj dobar film...ljuboven ili komedija i da procitam nekoja ubava kniga...Patem do site koisto sakat da ciraat im go preporacuvam svetskiot bestseler,, Papata Jovana". Knigata e fenomenalna...Neverojatno prekrasna....Ja otvoriv ovaa tema zasto zapocna nekoja zarazenost so gledanje na turski serii da se siri niz makedonija i posiroko , pa sakav da vidma kakvo e vaseto mislenje vo vrska so toa... Nesakav da pisuvame scenarija..;))
Ivana Belova ;)
Ivana Belova ;)

Broj postova : 184
Location : ALEXLAND
Registration date : 18.03.2010

[Vrh] Go down

Dali gi gledate turskite seriii ? Zosto? Empty Re: Dali gi gledate turskite seriii ? Zosto?

Postaj by anata pet svi 21, 2010 2:18 pm

Ni edna od ovie serii jas ne gledam, duri i od spanskite odamna nemam gledano , posledna takva serija sto ja imam gledano e Rosalinda :) Ali togas i za prv pat koga igrase Kasandra toa bese nova rabota i bese interesno ama sega e to pa to i samo gubenje na vreme... Od serii samo obozavam da go gledam Dr.HOUSE i po nekoja amerikanska komedija..
anata
anata

Female
Cancer Broj postova : 1677
Age : 31
Location : Bitola, Makedonija
Registration date : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Dali gi gledate turskite seriii ? Zosto? Empty Re: Dali gi gledate turskite seriii ? Zosto?

Postaj by sandrica_aaa pet svi 21, 2010 2:53 pm

Ja od serija gledam samo Hiljadu i jednu noc i to je to... pored toga an tv-u gledam jos Sundjer Boba i Simpsonove i muzicke emisije... Ponekad odgledam neki kviz poput slagalice ili nekog slicnog i to je u principu to.... vrlo malo vremena provodim uz tv :)
sandrica_aaa
sandrica_aaa

Female
Gemini Broj postova : 15
Age : 31
Location : aleksinac
Registration date : 09.05.2010

[Vrh] Go down

Dali gi gledate turskite seriii ? Zosto? Empty Re: Dali gi gledate turskite seriii ? Zosto?

Postaj by alexalex pet svi 21, 2010 3:00 pm

Videna je napisao/la:A tek kad Esteban shvati da je sam sebi otac :)



Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa more laugh smile more laugh smile more laugh
alexalex
alexalex

Female
Sagittarius Broj postova : 550
Age : 41
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Dali gi gledate turskite seriii ? Zosto? Empty Re: Dali gi gledate turskite seriii ? Zosto?

Postaj by Anja s pet svi 21, 2010 3:14 pm

Hahahahhaa......tako je Videna.... more laugh
Anja s
Anja s

Female
Broj postova : 81
Location : Banja Luka
Registration date : 03.12.2009

[Vrh] Go down

Dali gi gledate turskite seriii ? Zosto? Empty Re: Dali gi gledate turskite seriii ? Zosto?

Postaj by Tasha* pet svi 21, 2010 4:44 pm

Edinstvena serija koja sum ja gledala (a bila nad 10 epizodi) e Los Seranos ,a ja gledav bidejki bese pred se so priroden humor (a ne kako Amerikanskiot vestacki humor) i vo toa vreme ucev Spanski.Inace jas voopsto sakam da gledam filmovi i serii sto se producirani vo Evropa(pa i drugi zemji van Amerika) nekako mi se porprodni,za razlika od Amerikanskata produkcija nekako ne mi se dopagja.I moram da priznam od site televizi vo regionov programa po moj vkus edinstveno ima Hrvatskata HRT,bidejki ima dosta interesni i dokumentarni ,naucni ......emisii koi obozavam da gi gledam,a i fudbalskite natpevari obozavam da gi gledam na HRT ,zaradi komentatorite :)


Zadnja promjena: Tasha*; sub svi 22, 2010 12:40 am; ukupno mijenjano 1 put.
Tasha*
Tasha*

Broj postova : 83
Location : ALEXLAND
Registration date : 04.05.2010

[Vrh] Go down

Dali gi gledate turskite seriii ? Zosto? Empty Re: Dali gi gledate turskite seriii ? Zosto?

Postaj by Anja s pet svi 21, 2010 7:56 pm

Tu se slazem sa Tashom......meni je jedino Los Serrano blia dobra... :)
Anja s
Anja s

Female
Broj postova : 81
Location : Banja Luka
Registration date : 03.12.2009

[Vrh] Go down

Dali gi gledate turskite seriii ? Zosto? Empty Re: Dali gi gledate turskite seriii ? Zosto?

Postaj by Гост sub svi 22, 2010 12:21 am

Seranovi su genijalni. Trio broj jedan: Dijego, Santi i Fiti more laugh
Videna je napisao/la:A tek kad Esteban shvati da je sam sebi otac :)
Hahahahah smile

Гост
Gost


[Vrh] Go down

Dali gi gledate turskite seriii ? Zosto? Empty Re: Dali gi gledate turskite seriii ? Zosto?

Postaj by Ivana Belova ;) ned svi 23, 2010 1:58 am

Tocno i jas gi gledav Seranovi...Mnogu mi e zal sto zavrsi serijata..Bese mnogu interesna i smesna..;)
Ivana Belova ;)
Ivana Belova ;)

Broj postova : 184
Location : ALEXLAND
Registration date : 18.03.2010

[Vrh] Go down

Dali gi gledate turskite seriii ? Zosto? Empty Re: Dali gi gledate turskite seriii ? Zosto?

Postaj by Sanjchi ned svi 23, 2010 3:11 pm

Super su bili Seranovi i ja sam ih gledala.. Steta sto se zavrsila serija... i to tako bezveze :(
Sanjchi
Sanjchi

Pisces Broj postova : 1546
Age : 31
Location : Srbija - Pancevo
Registration date : 16.02.2009

[Vrh] Go down

Dali gi gledate turskite seriii ? Zosto? Empty Re: Dali gi gledate turskite seriii ? Zosto?

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.