Aleksandar Belov - Fan Club i Forum / Александар Белов - Фан клуб и форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kuvarice, recepte na sunce / Готвачки, рецептите на сонце

+10
Djodjo
lelakostova
Galence
**Reneesme**
exi
Darija
Tajna
alex_fan
Gea
malena
14 posters

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Go down

Kuvarice, recepte na sunce / Готвачки, рецептите на сонце - Page 2 Empty Re: Kuvarice, recepte na sunce / Готвачки, рецептите на сонце

Postaj by Гост uto tra 28, 2009 11:48 pm

CHERRY BOMBONICA :hearts kiss:

Kora: 1 jaje, 250 gr. secera, 125 gr. margarina, pola praska za pecivo, 2 kasike kakaa, 2 dcl melka, 250 gr. brasna, malo cimeta. Ispeci jednu koru.
Fil: 3 jaja, 200 gr. secera, 2 kesice vanilinog secera, 2 stangle
cokolade. Kuvati na pari. Ohladjeni izmutiti sa 150 gr.
putera/margarina.
Na koru staviti fil. Redjati procedjene visnje koje su prethodno bile malo potopljene u rumu. Preko visanja razliti rastopljenu cokoladu (200gr.) i na kraju slag (oko 3 kesice). :love 001:

Гост
Gost


[Vrh] Go down

Kuvarice, recepte na sunce / Готвачки, рецептите на сонце - Page 2 Empty Re: Kuvarice, recepte na sunce / Готвачки, рецептите на сонце

Postaj by Liliput sri tra 29, 2009 2:06 pm

Svekrvina pita

Cetiri varijante pripreme:

1. Uzmete sve sastojke i odnesete kod svekrve da ona napravi pitu.

2. Napravite sve fino, ali vas rerna zezne, pa opet idete kod svekrve da ona ispece pitu (pa onda ona tvrdi da je pravila pitu).

3. Napravite sve sami i kad zavrsite svekrva vam kaze: Eh, kad sam ja bila mlada, pa kakve sam kore pravila, a ne ove iz prodavnice, i tako...

4. Moja omiljena varijanta - pita iz prodavnice (mlecni restoran, burekcilnica i sl.) ili, posto ja ne znam da pravim kore - pravim pitu od gotove kore i kremu "a la ovo imam u frizideru"

P.S. Hvala na receptima, domacice kao ja prepisuju kao lude s monitora :big hug:

Joj, ubice me moderatori, opet ja u off :come here:
Liliput
Liliput

Female
Aquarius Broj postova : 551
Age : 52
Location : Komsika na Sole
Registration date : 14.02.2009

[Vrh] Go down

Kuvarice, recepte na sunce / Готвачки, рецептите на сонце - Page 2 Empty Re: Kuvarice, recepte na sunce / Готвачки, рецептите на сонце

Postaj by malena sri tra 29, 2009 8:56 pm

Liliput je napisao/la:Svekrvina pita

Cetiri varijante pripreme:

1. Uzmete sve sastojke i odnesete kod svekrve da ona napravi pitu.

2. Napravite sve fino, ali vas rerna zezne, pa opet idete kod svekrve da ona ispece pitu (pa onda ona tvrdi da je pravila pitu).

3. Napravite sve sami i kad zavrsite svekrva vam kaze: Eh, kad sam ja bila mlada, pa kakve sam kore pravila, a ne ove iz prodavnice, i tako...

4. Moja omiljena varijanta - pita iz prodavnice (mlecni restoran, burekcilnica i sl.) ili, posto ja ne znam da pravim kore - pravim pitu od gotove kore i kremu "a la ovo imam u frizideru"

P.S. Hvala na receptima, domacice kao ja prepisuju kao lude s monitora :big hug:

Joj, ubice me moderatori, opet ja u off :come here:
:one more:
malena
malena

Female
Sagittarius Broj postova : 478
Age : 43
Location : Srbija
Registration date : 02.04.2009

[Vrh] Go down

Kuvarice, recepte na sunce / Готвачки, рецептите на сонце - Page 2 Empty Re: Kuvarice, recepte na sunce / Готвачки, рецептите на сонце

Postaj by alex_fan čet tra 30, 2009 11:43 pm

abre domakinki kaj ste sto ve nema? 👩 .....daj napisete nesto, ovie devojcinja sto ne se mazeni da naucat nesto :lol 021:
alex_fan
alex_fan

Broj postova : 476
Location : Strumica
Registration date : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Kuvarice, recepte na sunce / Готвачки, рецептите на сонце - Page 2 Empty Re: Kuvarice, recepte na sunce / Готвачки, рецептите на сонце

Postaj by alex_fan čet tra 30, 2009 11:51 pm

eve vi recept za mrzlivi zeni:
DUNDAKI
2 fildzana(ovie sto se za caj)..brasno

pola pecivo

sol malku

seto toa (so lazica) se mesa so mlaka voda,smesata da ne vi bide tvrda, tuku meka i so pomos na prstite koj gi topite vo zejtin pravite topcinja i se przat vo zejtin.

LESNO I EDNOSTAVNO I VKUSNO :hearts kiss:
alex_fan
alex_fan

Broj postova : 476
Location : Strumica
Registration date : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Kuvarice, recepte na sunce / Готвачки, рецептите на сонце - Page 2 Empty Re: Kuvarice, recepte na sunce / Готвачки, рецептите на сонце

Postaj by bikica pon svi 11, 2009 4:48 am

Kolac od banane

Sastojci:

* 1 solja maslinovog ulja
* 1 solja smedjeg secera (vlaznog)
* 3 solje self-raising flour
* 2 izmucena jajeta
* 3 izgnjecene banane

Izmesajte sve sastojke, sipajte u namasteni kalup ili tepsiju za kolace i pecite u rerni oko 45min na temperaturi 180’C


Zadnja promjena: bikica; pon svi 11, 2009 5:31 am; ukupno mijenjano 1 put.
bikica
bikica

Female
Leo Broj postova : 1573
Age : 32
Location : Kumanovo
Registration date : 03.04.2009

[Vrh] Go down

Kuvarice, recepte na sunce / Готвачки, рецептите на сонце - Page 2 Empty Re: Kuvarice, recepte na sunce / Готвачки, рецептите на сонце

Postaj by bikica pon svi 11, 2009 4:56 am

Čokoladni kolač

Sastojci:
Testo:
2 kašičice kakoa
2 šolje jogurta
2 kašičice sode bikarbone
1/2 šolja ulja
2 šolje šećera
2 šolje brašna


Čokoladni preliv:
100 g margarina
10 kašike mleka
100 g čokolade za kuvanje
10 kašike šećera

Pre nego što počnete sa pripremom kolača, uključite rernu na 220°C.


Priprema testa


Sipajte brašno u veću posudu i dodajte sodu bikarbonu i kakao.

Dodajte šećer i dobro promešajte.

Postepeno sipajte jogurt i mešajte. Mutite masu dok ne razbijete sve grudvice. Dodajte ulje i mešajte dok masa ne postane homogena.

Premažite pleh uljem ili maslacem i pospite ga brašnom.


Sipajte pripremljenu smesu u podmazan pleh i pecite 40-ak minuta na 220°C.

Čokoladni preliv


Rastopite čokoladu, margarin i mleko.
Čokoladu uvek rastopite na najnižoj temperaturi kako ne bi izgubila sjaj.
Dodajte šećer, promešajte i sačekajte da se rastopi. Pošto je kolač pečen, ostavite da se prohladi, isecite ivice, pa prelijte sa čokoladnim prelivom.

Prijatno :)))))))))


Zadnja promjena: bikica; pon svi 11, 2009 5:31 am; ukupno mijenjano 2 put/a.
bikica
bikica

Female
Leo Broj postova : 1573
Age : 32
Location : Kumanovo
Registration date : 03.04.2009

[Vrh] Go down

Kuvarice, recepte na sunce / Готвачки, рецептите на сонце - Page 2 Empty Re: Kuvarice, recepte na sunce / Готвачки, рецептите на сонце

Postaj by bikica pon svi 11, 2009 5:08 am

Slana torta

Sastojci:
Fil:
250 g kajmaka
200 g stišnjene šunke
50 g kiselih krastavaca
200 g kačkavalja
3 kom jajeta

Kora:
100 g krem sira
1 kom prašak za pecivo
6 kom jajeta
3 kašike brašna
malo so
3 kašike suncokretovog ulja

Spremanje kore
Odvojite žumanca od belanaca i napravite sneg.
Belance je dovoljno umućeno kada žica ostavlja jasan trag prilikom mućenja ili, ukoliko navrnete posudu, šne ostane nepokretno.

Dodajte 6 žumanca i promešajte.

Sipajte ulje.
Blago mešajući dodajte brašno, prašak za pecivo i so.
Posle dodavanja brašna nemojte više koristiti mikser, pošto će Vam testo "pasti" već samo blago promešajte.

Premažite pleh uljem i sipajte smesu.
Koru pecite 10-ak minuta na 200°C.


Priprema fila

Sitno isecite jaja.

Isto učinite i sa kiselim krastavcima.

U dublju posudu stavite kajmak, krastavce i jaja.

Narendajte šunku u crevu, i sve dobro promešajte.


Filovanje

Pošto se kora ohladila, premažite je krem sirom

Nafilujte kore pripremljenim filom, pa narendajte sir.

Prijatno!


Zadnja promjena: bikica; pon svi 11, 2009 5:32 am; ukupno mijenjano 1 put.
bikica
bikica

Female
Leo Broj postova : 1573
Age : 32
Location : Kumanovo
Registration date : 03.04.2009

[Vrh] Go down

Kuvarice, recepte na sunce / Готвачки, рецептите на сонце - Page 2 Empty Re: Kuvarice, recepte na sunce / Готвачки, рецептите на сонце

Postaj by bikica pon svi 11, 2009 5:18 am

Piletina sa šampinjonima

Sastojci:
200 g svežih šampinjona
400 g pilećeg filea
1 čen belog luka
1 kašičica đumbira u prahu
1 kašičica vegete
1 kašika skrobno brašno
po želji so
50 ml suncokretovog ulja

Isecite meso na tanke rezance i izmešajte sa skrobnim brašnom.

Očišćene šampinjone isecite na tanke listiće.

Na vrućem ulju ispecite meso. Po završenom pečenju meso procedite kako biste se rešili viška masnoće pa ga odložite na toplo mesto.

Na istu masnoću dodajte šampinjone pa i njih ispecite.

Piletinu i šampinjone stavite u veću posudu.

Dodajte vegetu, đumbir, beli luk.


Dodajte so i sve dobro promešajte.

Obavezan prilog uz ovo jelo svakako je bareni pirinač.

Prijatno!
bikica
bikica

Female
Leo Broj postova : 1573
Age : 32
Location : Kumanovo
Registration date : 03.04.2009

[Vrh] Go down

Kuvarice, recepte na sunce / Готвачки, рецептите на сонце - Page 2 Empty Re: Kuvarice, recepte na sunce / Готвачки, рецептите на сонце

Postaj by ace...te sakam pon svi 11, 2009 1:10 pm

eto ja nisam domacica...al sam mlada(nekazem da vi niste) i znam kuhat jako dobro pa vam evo recept jednog od meni najdrazih kolaca


CRVENKAPICA

Biskvit:
4 jaja
1 čaša (od jogurta) šećera
1 jogurt
1 dl mlijeka
2 čaše oštrog brašna
1 prašak za pecivo
1 žlica kakaa

Nadjev:
1 staklenka kompota od višanja
½ kg svježeg sira
6 žlica šećera
3 vanilij šećera
½ l tučenog slatkog vrhnja

Preljev:
3 preljeva za torte
sok kompota od višanja
7 dl vode

Za biskvit pjenasto umiješati žumanca, šećer, jogurt, mlijeko i brašno s praškom za pecivo. Na kraju dodati snijeg od bjelanca. Biksvit podijeliti u dva dijela, jedan neka ostane žut, a u drugi umiješati kakao.
Žuti dio staviti peći, ali ne do kraja, izvaditi i na njega položiti ocijeđene višnje iz kompota te smeđi biskvit. Ispeći zatim do kraja.
Potom dodati nadjev od sira i šećera u koji je lagano umiješano tučeno slatko vrhnje.
Preljev za torte kuhati u kompotu od višanja te dodati vode. Preliti preko kolača.
ace...te sakam
ace...te sakam

Female
Cancer Broj postova : 200
Age : 29
Location : zagreb.....hrvatska
Registration date : 30.04.2009

[Vrh] Go down

Kuvarice, recepte na sunce / Готвачки, рецептите на сонце - Page 2 Empty Re: Kuvarice, recepte na sunce / Готвачки, рецептите на сонце

Postaj by ace...te sakam pon svi 11, 2009 1:13 pm

PILETINA S GLJIVAMA I VRHNJEM

50 dkg filea pilećih prsa
20 dkg vrganja (može i šampinjona!)
1-2 vrhnja
8 dkg maslaca
1 dcl bijelog vina
sol
1 grančica kadulje (neće propasti ako nemate)
malo sušenih gljiva (ako imate)
Dodatni začini da bude pikantnije, ukoliko želite:
crni papar, bosiljak, mažuran, origano, limun-papar i/ili timijan

Priprema
filee pilećih prsa narežite na komadiće
ugrijte u tavi 2 dkg maslaca i dodajte malo kadulje; stavite komadiće piletine i dobro ih zarumenite s obje strane te lagano posolite; dodajte vino i vrhnje pa nastavite kuhati u poklopljenoj tavi oko 20 min. na laganoj vatri
u međuvremenu, operite gljive, protrljajte kuhinjskom krpom i narežite na listiće
preostali maslac ugrijte u drugoj tavi pa gljive popržite i dodajte nekoliko listova kadulje; posolite, dodajte piletini i sve zajedno kuhajte još 15 min. na laganoj vatri
piletinu i gljive premjestite na tanjur i odmah poslužite

uzivajte
ace...te sakam
ace...te sakam

Female
Cancer Broj postova : 200
Age : 29
Location : zagreb.....hrvatska
Registration date : 30.04.2009

[Vrh] Go down

Kuvarice, recepte na sunce / Готвачки, рецептите на сонце - Page 2 Empty Re: Kuvarice, recepte na sunce / Готвачки, рецептите на сонце

Postaj by Tajna pon svi 11, 2009 1:16 pm

Jučer sam jela crvenkapicu :lol 021:
Nisam je ja pravila, ali volim se pridružiti gdje su kolači. :drooling:
Tajna
Tajna
Admin
Admin

Female
Taurus Broj postova : 2903
Age : 44
Location : Hrvatska
Registration date : 12.02.2009

[Vrh] Go down

Kuvarice, recepte na sunce / Готвачки, рецептите на сонце - Page 2 Empty Re: Kuvarice, recepte na sunce / Готвачки, рецептите на сонце

Postaj by ace...te sakam pon svi 11, 2009 1:17 pm

hehe
ace...te sakam
ace...te sakam

Female
Cancer Broj postova : 200
Age : 29
Location : zagreb.....hrvatska
Registration date : 30.04.2009

[Vrh] Go down

Kuvarice, recepte na sunce / Готвачки, рецептите на сонце - Page 2 Empty Re: Kuvarice, recepte na sunce / Готвачки, рецептите на сонце

Postaj by makisoul sub svi 23, 2009 2:50 pm

Evo recept za jednu divnu tortu koja se zove Tango Argentino:
Sastojci:

8 jaja,
10 kašika šećera,
200 g čokolade,
2 kašike brašna.
Za fil:

5 jaja,
125 g prah šećera,
125 g kristal šećera,
250 g putera,
100 g lešnika,
2 kesice vanilin šećera.
Za glazuru:

čokolada i
grudvica putera.
Priprema:

Umutiti 8 žumanaca sa 5 kašika šećera i otopljenom čokoladom. Posebno umutiti 8 belanaca sa 5 kašika šećera. Sjediniti čvrst sneg od belanaca sa masom od žumanaca, pa pažljivo umešati 2 kašike oštrog brašna. Peći na 200 stepeni oko 35 minuta.


Priprema fila:

Umutiti 5 žumanaca sa prah šećerom. Kuvati na pari, pa kad se prohladi dodati umućen puter i sneg od: 5 belanaca i kristal šećera. Umešati vanilin šećer. Dodati prženi i samleven lešnik.
Pečeno testo raseći na pola vodoravno, pa filovati pripremljenim filom. Odozgo preliti glazurom od čokolade (rastopiti čokoladu sa grudvicom putera).
makisoul
makisoul

Female
Broj postova : 1301
Location : Srbija-Zajecar
Registration date : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Kuvarice, recepte na sunce / Готвачки, рецептите на сонце - Page 2 Empty Re: Kuvarice, recepte na sunce / Готвачки, рецептите на сонце

Postaj by Гост sub svi 23, 2009 3:01 pm

Brza torta sa jagodama

Sastojci:
400 ml kisele pavlake,
500 ml gustog vocnog jogurta (sumsko voce)
15 kasika secera
300 gr. keksa ili piskota
2-3 kesice slaga
jagode ili voce po zelji

Priprema:
Pomesati secer, jogurt i pavlaku. U dublju posudu redjati red keksa, fil pa voce. Tako sve dok ima materijala. Keks nije potrebno umakati ni u kakav sok jer kad malo odstoji pokupi sokove iz voca i fila. Gore ukrasiti slagom i vocem.

PRIJATNO!

Гост
Gost


[Vrh] Go down

Kuvarice, recepte na sunce / Готвачки, рецептите на сонце - Page 2 Empty Re: Kuvarice, recepte na sunce / Готвачки, рецептите на сонце

Postaj by Tajna sri lip 10, 2009 11:06 am

GUŽVARA PIZZA

Tijesto: 60 dag brašna
1 svježi kvasac
1 velika žlica soli
1 i pol dl ulja
½ l mlijeka

Nadjev: 15 dag margarina
3 žumanjka
20 dag trapist sira
20 dag šunke za pizzu
20 dag salame po želji

Za tijesto razmrviti kvasac u malo toplog mlijeka i kad se uspjeni dodati u brašno.Posoliti,doliti ulje i ostalo mlijeko.Zamijesti i ostaviti da se diže.
Razdijeliti u dva dijela i razvaljati.
Za nadjev margarin izmiješati sa žumanjcima i premazati po tijestu.
Naribati odgore sir,nasjeckati šunku i salamu na trake i pobacati po siru.
Zaviti tijesto u roladu,staviti u namazanu tepsiju i premazati izlupanim bjelanjcima.Odgore plitko zarezati po tijestu cik-cak i po želji posuti sezamom.
Pečeno rezati na šnite.

Kuvarice, recepte na sunce / Готвачки, рецептите на сонце - Page 2 20050309015348pizza_guzvara
Tajna
Tajna
Admin
Admin

Female
Taurus Broj postova : 2903
Age : 44
Location : Hrvatska
Registration date : 12.02.2009

[Vrh] Go down

Kuvarice, recepte na sunce / Готвачки, рецептите на сонце - Page 2 Empty Re: Kuvarice, recepte na sunce / Готвачки, рецептите на сонце

Postaj by Tajna sri lip 10, 2009 11:19 am

@makisoul,

Molim te, pojasni mi recept:

U biskvitu - 200 grama čokolade - to su 2 cijele čokolade za kuhanje (ili jedna ona velika). Da li biskvit bude suh i jako crn?
Za fil : kuhati na pari (na visokoj temperaturi) šećer u prahu, a u hladnu kremu dodati kristalni šećer?
Tajna
Tajna
Admin
Admin

Female
Taurus Broj postova : 2903
Age : 44
Location : Hrvatska
Registration date : 12.02.2009

[Vrh] Go down

Kuvarice, recepte na sunce / Готвачки, рецептите на сонце - Page 2 Empty Re: Kuvarice, recepte na sunce / Готвачки, рецептите на сонце

Postaj by ace...te sakam sri lip 10, 2009 11:39 am

makisoul je napisao/la:Evo recept za jednu divnu tortu koja se zove Tango Argentino:
Sastojci:

8 jaja,
10 kašika šećera,
200 g čokolade,
2 kašike brašna.
Za fil:

5 jaja,
125 g prah šećera,
125 g kristal šećera,
250 g putera,
100 g lešnika,
2 kesice vanilin šećera.
Za glazuru:

čokolada i
grudvica putera.
Priprema:

Umutiti 8 žumanaca sa 5 kašika šećera i otopljenom čokoladom. Posebno umutiti 8 belanaca sa 5 kašika šećera. Sjediniti čvrst sneg od belanaca sa masom od žumanaca, pa pažljivo umešati 2 kašike oštrog brašna. Peći na 200 stepeni oko 35 minuta.


Priprema fila:

Umutiti 5 žumanaca sa prah šećerom. Kuvati na pari, pa kad se prohladi dodati umućen puter i sneg od: 5 belanaca i kristal šećera. Umešati vanilin šećer. Dodati prženi i samleven lešnik.
Pečeno testo raseći na pola vodoravno, pa filovati pripremljenim filom. Odozgo preliti glazurom od čokolade (rastopiti čokoladu sa grudvicom putera).

kolač je odličan....mmm
ace...te sakam
ace...te sakam

Female
Cancer Broj postova : 200
Age : 29
Location : zagreb.....hrvatska
Registration date : 30.04.2009

[Vrh] Go down

Kuvarice, recepte na sunce / Готвачки, рецептите на сонце - Page 2 Empty Re: Kuvarice, recepte na sunce / Готвачки, рецептите на сонце

Postaj by makisoul sri lip 10, 2009 4:21 pm

Tajna je napisao/la:@makisoul,

Molim te, pojasni mi recept:

U biskvitu - 200 grama čokolade - to su 2 cijele čokolade za kuhanje (ili jedna ona velika). Da li biskvit bude suh i jako crn?
Za fil : kuhati na pari (na visokoj temperaturi) šećer u prahu, a u hladnu kremu dodati kristalni šećer?

Tajna, mozes i onu veliku cokoladu za kuvanje, a ako nema, mozes i dve od 100grama.Korica(biskvit)jeste crna i suva, a kristalni secer se stavi u belanca koja se umute sa njim, pa se onda sve to, zajedno sa umucenim puterom doda u hladni fil, pa se dodaju i lesnici i promesa se.
makisoul
makisoul

Female
Broj postova : 1301
Location : Srbija-Zajecar
Registration date : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Kuvarice, recepte na sunce / Готвачки, рецептите на сонце - Page 2 Empty Re: Kuvarice, recepte na sunce / Готвачки, рецептите на сонце

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.